Zdjęcie

W dniu 18 grudnia 2018r. o godz. 14.00 w nowootwartej Restauracji u Kumpli w Lubiewie  odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Lubiewo, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiewie i Urząd Gminy w Lubiewie.

W spotkaniu uczestniczyli: mieszkańcy Gminy Lubiewo, przedstawiciele Urzędu Gminy w Lubiewie: Wójt  Gminy - Pani Joanna Jastak, Przewodnicząca Rady Gminy Lubiewo – Pani Zofia Reszka, Radny Powiatu Tucholskiego – Pan Michał Skałecki a także kierownik i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli również księża proboszczowie Parafii p.w.  św. Mikołaja w Lubiewie, św. Maksymiliana Marii Kolbe w Suchej i Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu.

Organizatorzy rozpoczęli spotkanie powitaniem wszystkich przybyłych gości i złożeniem świąteczno – noworocznych życzeń. Spotkanie  umiliły dzieci z Oddziału Przedszkolnego (zerówki) w Lubiewie, które wraz z opiekunami przygotowały i zaprezentowały przepiękne świąteczne przedstawienie. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Na wigilijnym stole nie brakowało tradycyjnych potraw takich jak: barszcz, paszteciki, pierogi,  ryby i świąteczne ciasta.

 Wspaniałą atmosferę podczas spotkania uzupełniły również świąteczne paczki z żywnością, które otrzymał każdy z przybyłych mieszkańców gminy. Paczki powstały dzięki współpracy Gminy Lubiewo z Bankiem Żywności w Chojnicach. W porozumieniu i pod przewodnictwem Banku Żywności, przy udziale wolontariuszy przeprowadziliśmy zbiórkę na terenie naszej gminy w dniach 30 listopada i 1 grudnia br podczas której łącznie zebraliśmy 863 kg żywności, dzięki czemu utworzyliśmy paczki dla uczestników spotkania wigilijnego.

            Ten wspólny czas upłynął w atmosferze pełnej serdeczności i  życzliwości. Wzajemne życzenia, płynąca w tle melodia kolęd, wesołe a także wzruszające występy dzieci wzbudziły w nas szczególne emocje. Wprowadziły wszystkich w okres świąteczny podkreślając, jak istotne jest dostrzeżenie drugiego człowieka.

                                                                                        Kierownik GOPS
                                                                                        Weronika Łepek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiewie © 2013

Realizacja: SET