Zdjęcie

W dniach 30 XI 2018r. i 1 XII 2018r. na terenie Gminy Lubiewo odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zbiórka została przeprowadzona dzięki współpracy Gminy Lubiewo ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Chojnicach.

Akcja odbyła się przy udziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie i Szkoły Podstawowej w Bysławiu w następujących punktach handlowych:

  1. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Magdalena Hoppe w Lubiewie,
  2. Sklep „Carrefour” w Lubiewie,
  3. Sklep „Raz Dwa” J. Pepłowska w Lubiewie,
  4. Sklep Nr 20 GSSCH w Klonowie,
  5. Sklep Nr 5 GSSCH   w Suchej,
  6. Sklep „Carrefour” w Bysławiu,
  7. Sklep „Bogsia” Delikatesy G. Krzyżelewski w Bysławiu

W zbiórkę włączyło się łącznie 97 wolontariuszy. Wśród nich byli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bysławiu oraz Lubiewie, mieszkańcy naszej gminy a także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie.

Podczas 2-dniowej akcji zebraliśmy 863,13 kg artykułów spożywczych. Z zebranych produktów  pracownicy GOPS w Lubiewie utworzą paczki, które zostaną przekazane osobom starszym i samotnym z terenu Gminy Lubiewo podczas tegorocznego spotkania wigilijnego.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom: młodzieży, dzieciom, osobom dorosłym oraz pracownikom GOPS, właścicielom punktów handlowych i ekspedientkom a także darczyńcom za wielkie zaangażowanie, wspaniałą postawę pełną życzliwości, zrozumienia i wsparcia. 

Kierownik GOPS
Weronika Łepek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiewie © 2013

Realizacja: SET